Synology Türkiye 'de artık Simet'siz!

2008 yılında Türkiye Bilişim sektörünü, NAS kavramı ile tanıştırdığımızdan bu yana Türkiye Distribütör 'lüğünü yaptığımız Synology markası ile bağımız kalmamıştır.

31 Ocak 2019 Perşembe

TÜRKİYE BİLİŞİM SEKTÖRÜ İÇİN GÜNCELLEME

2008 yılından bu yana ülkemiz kullanıcıları ile tanıştırıp, önce NAS (Network Attached Storage) kavramının Türkçe karşılığını tanımlayarak (Ağa Bağlanabilen Yedekleme ve Depolama Ünitesi) sektörün oluşmasına önderlik etmiş olduğumuz firma, bir kaç yıl önce Almanya 'da bir şube kurarak ülkemizinde içinde bulunduğu Doğu Avrupa ülkelerini buradan yönetmeye başladı. Türkiye kullanıcısı ve sektörü hiç tanımayan ve Bayi Kanalını Excel dokümanlarda bulunan satırlardaki bilgilerden ibaret sanan ve bugüne kadar oluşturduğumuz sadık bayi ve müşteri yapısını hiçe sayan ve üretici gücünü kötüye kullanan, Synology GMBH, Taiwan 'daki genel merkezin gerçekleri bilmesine fırsat vermeden, haksız, dürüst olmayan, iş ve marka ile ilgili hiç bir nedene dayanmayan, markanın bugün ülkemizde iki numara olmasını sağlayan bizlerin emeklerini hiçe sayan, kuruluşumuz gizli bilgilerini kullanan, ticari ve ahlaki değerleri hiçe sayan, etik hiç bir değer ile bağdaşmayan şekilde sözleşmemizi fesh etmiştir.

1997 yılından bu yana Türkiye ve dünyadaki farklı noktalarda VAD (Value Added Distributor - Katma Değerli Dağıtıcı) modeli ile iş yapan kuruluşumuz ilgili Synology firması ve ürünlerinde yaşanılan kötü durumların hiç birisini sektör ve kullanıcıya yansıtmamak için sürekli çaba sarf etmiş ve salgın/yaygın yaşanan üretim hataları, ülke bazında farklı politikalar sonucu kullanıcılara kötü yansımaları da dahil, tamamı kendi sermayesi ile finanse etmiştir. Hiç bir şekilde tek kuruş destek almadan yüzbinlerce USD lik yedek parça stoğu temin etmiş, kullanıcılarını madur etmemek için sürekli stoklu olarak destek hizmeti vermiştir. Öyle ki rakibi olan markanın sektör profesyonellerince bilinen yaygın ve salgın şekilde problemli modeline ana firma desteğini bilmesine karşın, kendi iki modelinde yaşanan salgın ve yaygın enerji problemini ana firmadan ücretli olarak temin edip, hızlı ve etkili bir şekilde bilabedel değiştirmiş ve kullanıcılarını memnun etmiştir.

Synology markası, ürünleri ve teknolojilerin sektörde bilinmesi ve yaygınlaşması için 2008 yılından bu yana sadece Synology için 13 büyük etkinlik, 35 üzerinde özel grup eğitimi, 22 teknik eğitim, 176 uzak veya sanal eğitim, 3200 civarında Türkçe materyal, 1900 firma ziyareti, 65000 broşür, katalog ve benzeri materyal, 21 dergi reklamı yapmıştır. Ülkemizde ilk anons ettiğimiz günden bugüne, ürünlerin ve teknolojilerin yerel ülkemiz şartlarına ve kullanıcısına uyumlu hale gelmesi için geri bildirimlerimiz ile AR-GE desteği sağladığımız markanın Türkiye pazarına bakışı tamamen bir tane daha fazla nasıl satarım üzerine kuruludur. Bu nedenle kuruluşumuz tüm markalarında geçerli olduğu gibi yerel desteği, teknoloji transferini, yerel stok ve yedek parça temini gibi konularda ana firmanın eksikliklerini asla Türk kullanıcısına hissettirmemiştir.

Özellikle veri depolama ve yedekleme ürünü olarak bu tip markaların karşısında yer alan "büyük abilerin" en önemli argümanı olan "bu tip firmalar kanalı dikkate almaz, bugün var yarın yok" eleştirilerinin kaynağı olan, 10 yıldan fazla emek verdiğimiz markanın "ehil olmayan ellerde" erimesini görmek bizleri çok üzüyor olsa da geldiğimiz noktada yapılacak tek şey "güle güle Synology" demektir.

01.01.2019 TARİHİNDEN İTİBAREN SYNOLOGY ÜRÜNLERİ TEKNİK DESTEĞİ TARAFIMIZDAN VERİLEMEYECEK OLUP, TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRLERİ İLE İLETİŞİM KURMANIZ GEREKMEKTEDİR.

 

Dostluk ve saygılarımızla…

 

SİMET TEKNOLOJİ SANAYİ TİCARET A.Ş.