Billion ürün ve çözümleri Simet ile Türkiye 'de !

Ağ ve iletişim teknolojileri uzmanı Simet, Taiwan merkezli Billion Electric Co. Ltd. ürün ve çözümlerini Türkiye 'nin dört bir yanında konuşlanmış binlerce iş ortağı sayesinde tüketicinin beğenisine sunuyor.

16 Eylül 2021 Perşembe

 

Daha önce IBM'de çalışan Billion Electric'in Yönetim Kurulu Başkanı Tim Chen, Billion'u kurmak üzere Tayvan Endüstri Geliştirme Enstitüsünde çalışmış Felix Chen ile ISDN ürünler geliştirmek üzere HsinChu'da küçük bir dairede girişimde bulunmuştur. Öncelikle, 1997 yılında Asya'nın ilk üç ISDN ürün üreticisi içinde yer alarak, teknoloji üretiminde gücünü göstermiş ve ardından gelen ADSL teknolojisi konusunda yaptığı önemli yatırımlar ile bu alanda kalıcı bir üretici olduğunu kanıtlamıştır.

Günümüzde DSL tabanlı veya genişbant erişim ağ geçitleri ve özellikle yeni nesil iletişim teknolojilerinden 4G/LTE ve 5G ürünleri de geliştiren firma, onlarca ARGE mühendisi ile yeni nesil iletişim teknolojileri geliştirmeye ve üretmeye devam etmektedir. Billion, küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin ağ ve internet erişim ihtiyaçlarına uygun, yeni nesil VPN yapabilen, firewall özelliklerine sahip, WiFi5, WiFi6 destekli, ADSL2, VDSL2, 4G/LTE erişim yapabilen, 5G için hazır altyapıya sahip, güçlü ve güvenilir tümleşik ürünler üretmektedir. 

Kurulduğu 1997 yılından bu yana küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelere ağ ve iletişim çözümleri sunan ve Türkiye bilgi teknolojileri pazarına, Argus, Sercomm, Draytek, Sonicwall, Synology ve Xentino gibi önemli önemli markaları kazandıran Simet olarak güçlü ve güvenilir bir markayı kazandırmaktan gurur duyar. Billion markası iletişim ürün grupları ile 2021 yılı üçüncü çeyreğinden itibaren Simet dağıtım kanalında yer almaktadır.

 

Billion Electric Co. Ltd. Hakkında

Billion Electric Co.Ltd. şirketi, 1973 yılında Tayvan 'da kurulmuştur. Önceleri güç elektroniği konusunda uzmanlaşan firma 1992 yılında yeni nesil ağ ve internet erişim ürünleri geliştirmek üzere İletişim bölümünü faaliyete geçirmiştir.

Ardından, ağ ve iletişim ürünleri kapsamında, bir çok ülkede M2M (Machine-to-Machine), 4G/LTE, xDSL (ADSL, VDSL, SHDSL) ve FTTH/x alanlarında, işletmeler, telekom operatörleri, ISP (İnternet Servis Sağlayıcı) ve nihai tüketicilerin ilk tercihi olmuştur.

2000 yılında Tayvan borsasına (TAIEX) açılmış ve Asya-Pasifikten, Avrupaya, Kuzey ve Güney Amerikadan Orta Doğuya ve Afrikaya kadar tüm dünya genelinde etkili bir ağ ve iletişim ürünleri üreticisi olmuştur.

 

Simet Bilişim Teknolojileri A.Ş. Hakkında

Bilgi teknolojileri odaklı faaliyetlerine Ankara ‘da başlayan Simet bilgi, iletişim, ağ teknolojileri ve ağ güvenliği alanlarında önemli dünya markaları ile teknoloji çözümleri geliştirmektedir.

Tamamı teknik tabanlı geçmişe sahip kurucu çekirdek kadrosu ile ileri teknoloji ürünleri üretimi, temini ve dağıtımı konusunda uzmanlaşmış olan Simet, sektörün öncülerindendir. Sektörü yönlendiren faaliyetlerinin kalitesini TSE, ISO9001, ISO27001, ISO10002 ve OHSAS18001 gibi Yönetim Sistemleri ile güçlendiren kuruluş, müşteri memnuniyetini en önemli değer olarak kabul etmektedir.

Simet, her tür Katma Değerli Ağ Teknolojileri ürün ve çözümlerini portföyünde bulundurmakta, özellikle ürün geliştirme, ürün özelleştirme, yerel özelliklerin ilavesi, trendler doğrultusunda yol haritası belirleme gibi faaliyetleri sayesinde en gelişmiş, özel ürünleri bilişim profesyonellerinin kullanımına sunmaktadır.

Detaylı bilgi için: www.simet.com.tr

Dostluk ve saygılarımızla…

 

SİMET BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.