Clavister UTM Nedir? | Simet Bilişim Teknolojileri A.Ş.

Clavister UTM Nedir?

Ağ ve iletişim teknolojileri uzmanı Simet, İsveç merkezli, bütünleşik güvenlik cihazı üreticisi ve siber güvenlik alanında uzman Clavister'in ürün ve çözümlerini Türkiye 'nin dört bir yanında konuşlanmış binlerce iş ortağı sayesinde tüketicinin beğenisine sunuyor...

09 Mayıs 2022 Pazartesi

UTM - Unified Threat Management (Bütünleşik Güvenlik Cihazı)

Günümüzde gelişen teknoloji ile hayatımızın tüm alanlarında kullanmaya başladığımız bilgisayarların ve iletişimde kullanılan ağların güvenliği daha önemli hala gelmektedir. Virüsler, trojanlar, spamlar ve diğer saldırı yöntemleri ile saldırılar hızla artmaktadır. Kişisel bilgisayarlarımızın güvenliğini sağlamaya yönelik anti virüs yazılımları kullanabiliriz. Ağ güvenliğini sağlamak için Antivirus Gateway (Ağ Geçidinde virüs ve zararlı programları tarama) teknolojisi öne çıkmaktadır. Bu teknolojinin yanı sıra büyük ağ alt yapılarına sahip kurum/kuruluşların Saldırı Tespit ve Engelleme Sistemleri, Web Filtreleme Sistemlerine ve Anti Spam Sistemlerine olan ihtiyaçları her geçen gün artmaktadır. Tüm tehtitleri tek cihazda engelleyebilen sistemlere UTM (Bütünleşik Güvenlik Cihazı) denilmektedir. UTM ürünleri; güvenlik duvarı, saldırı engelleme sistemleri(IPS),ağ geçidinde anti virüs yazılım görevini, VPN, çoklu sistemler tarafından kullanılan içerik filtreleme, mail güvenliği ve casus yazılım engelleme yapabilen gelişmiş cihazlardır.

Avantajları

VPN: Dışarıdan iç ağa şifreli bir network kanalı ile ulaşılabilir.

IM FILTERING: Messenger gibi mesajlaşma uygulamaları belli kullanıcılara izin verilebilir veya yasaklanabilir.

P2P FILTERING: Kullanıcılar arası veri alışverişini sağlayan, trafiği boğan ve zararlı içeriklerin de yayılmasına neden olan P2P uygulamalarını (Kazaa, Skype, bitTorrent, eDonkey, Gnutella vb.) kişi bazlı kısıtlayabilir veya komple engelleyebilir.

TRAFFIC SHAPING: İşle ilgili uygulamalara ağda öncelik verilerek, Messenger gibi çok gerekli olmayan uygulamalara düşük bant genişliği ayrılabilir.

PACKET FILTERING: Ağdan çıkan veya giren her pakete bakar ve kullanıcı tanımlı kurallara göre kabul veya reddeder. Paket filtreleme oldukça etkilidir ve kullanıcı esnekliği vardır.

Clavister UTM (Bütünleşik Güvenlik Cihazı) Çözümü

Simet Bilişim Teknolojilerinin bütünleşik güvenlik cihazı olarak desteğini verdiği ve Türkiye Distribütörü olduğu Clavister UTM cihazlarını ihtiyaçlarınıza yönelik çözüm olarak sunmaktadır.Clavister, 20 yılı aşkın deneyime sahip lider bir Avrupa siber güvenlik sağlayıcısıdır. İsveç'te yerleşik olan şirketin 150'den fazla ülkede iletişim hizmeti sağlayıcıları, hükümetler, işletmeler ve yönetilen güvenlik hizmeti sağlayıcıları (MSSP'ler) gibi müşterileri vardır. Clavister, dijital varlıklarını korumak ve iş sürekliliğini güvence altına almak için benzersiz güvenlik çözümleri sunar. Şirket, 2014'ten beri Nasdaq First North'da işlem görmektedir.

Ciddi bir bilgi birikimine sahip olan Clavister firması, yüksek seviye ürünler ile dünya genelinde çok yaygındır. Son yıllarda yüksek seviye ürünlerde elde etmiş olduğu tecrübeyi ve bilgi birikimini küçük ve orta seviye ürünlere de aktaran firma UTM dışında herhangi bir konuya odaklanmamıştır.  Sadece UTM üretimine odaklı firma hem donanım (appliance) hem de yazılım (software UTM) konusunda ürünler üretmektedir.

Simet Bilişim Teknolojilerinin sunduğu hizmet ve garanti kapsamında Clavister ürünlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ürün model ayrıntıları için TIKLAYINIZ.