TOTOLINK MARKA ÜRÜNLER HAKKINDA TTE REGULASYONU İLE İLGİLİ DUYURU


 

 

TOTOLINK MARKA ÜRÜNLER HAKKINDA TTE REGULASYONU İLE İLGİLİ DUYURU

27.03.2017

 

Kuruluşumuz tarafından 08.05.2014 tarihinden itibaren Türkiye Distribütörü olarak pazara sunduğumuz Zioncom Electronic (Shenzen) firmasına ait Totolink markalı ürünlerden EX300 ve A2000UA Model ürünlere ilişkin BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) tarafından yapılan piyasa denetimlerinde TTE yönetmeliğinin bazı maddelerine uygunsuz işaretleme yapıldığı tespit edilmiştir.

 

 

BTK tarafından yapılan denetimlerde piyasaya tarafımızdan arz edilen Totolink Marka  EX300 ve A2000UA Model ürünlerin eksikleri kuruluşumuz tarafından giderilmiş ve ilgili yönetmeliklere uygun hale getirilmiştir.

 

 

Tespit edilen eksiklikler cihazların çalışmasına ilişkin olmayıp, standardizasyona ilişkin görsel düzenlemeler ile kullanım kılavuzunda bulunması gereken bilgilere ilişkin olup, hâlihazırda ürünü temin etmiş ve kullanmakta olan kişi ve kurumlar tarafında hiçbir işlem yapılmasına gerek yoktur.

 

 

Kuruluşumuz, ilgili firma ile Türkiye Distribütörlüğü anlaşmasını 13.01.2017 tarihinde sonlandırmış olup, ilgili kanun ve genelgeler gereği sorumlulukları devam etmektedir.

 

 

Kamuoyu ve siz değerli iş ortaklarımızın bilgilerine sunarız.

 

 

Dostluk ve saygılarımızla…