QSAN ve Western Digital ile Big Data ve Veri Depolama Çözümü

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Harita Dairesi Başkanlığı'nda Veri Depolama çözümü olarak QSAN ve Western Digital Hibrit Projesi başarı ile devreye alınmıştır.

21 Kasım 2020 Cumartesi

QSAN ve Western Digital ile Big Data ve Veri Depolama Çözümü

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Harita Dairesi Başkanlığı'nda Veri Depolama çözümü olarak QSAN ve Western Digital Hibrit Projesi başarı ile devreye alınmıştır.

DepoTÜRK Bilişim A.Ş'nin 'Big Data ve Veri Depolama Çözümü' olarak 'Western Digital Ultrastar JBOD Serisi+QSAN Birleşik Depolama Kontrolörü Hibrit Çözümü'  projesini başarıyla tamamlamıştır. Simet Bilişim Teknolojileri A.Ş. olarak partnerimizi tebrik ederiz.

AMAÇ: Devlet güvencesi altında ki gayrimenkule ya da araziye ilişkin özel bilgileri korumak, güncellemek ve hizmete sunmaktır.

İHTİYAÇLAR

  • Yüksek performans, bütçe dostu çözümü ile kullanımı kolay
  • Güvenilir, erişilebilir ve güvenli veri depolama

ÇÖZÜM

  • Western Digital Ultrastar JBOD Serisi+QSAN Birleşik Depolama Kontrolörü

ANAHTAR SONUÇLAR

  • Uçan araçlardan toplanan veriler için kısa aktarım süresi
  • Kullanışlı, sıcak verilere kolay ulaşım

Projeni temel amacı: Konumsal harita verilerine dayalı olarak tapu sicilinde sahiplik ve kadastro bilgilerini oluşturmaktır. Günümüzde bu tür hizmetlerin yerine getirilmesinde büyük beklentiler varken doğru, güvenilir ve hızlı erişilebilir tapu ve kadastro bilgilerine (tescilli bilgiler) ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle TAKBİS Projesi ve bu projenin verileri ülkenin kalkınmasında önemlidir.

Harita Dairesi Başkanı

 

 

PROJE

TAKBİS projesi ülke genelinde Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) oluşturmayı hedeflemektedir. Bu kapsamda Tapu ve Kadastro Hizmetleri, sorunların tespiti ve çözümlerinin bulunması için ülke genelinde Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) ve Arazi Bilgi Sistemi (ABS) mantığı içerisinde analiz edilecektir. Tapu ve kadastro hizmetleri bu sayede standart ve elektronik bir şekilde yürütülecek ve mahalli idareler ile kamu kurum ve kuruluşlarına tapu bilgi sistemi çerçevesinde güvenilir ve güncel bilgiler sunulacaktır.

 

 

SONUÇ

DepoTURK; yenilikçi çözüm uygulamaları ile Western Digital ve QSAN markalarını ortaklaşa birleştirmiştir.

Türkiye’deki bir devlet kurumuna  QSAN ve Western Digital hibrit çözümünü ilk olarak vermek bizim için büyük bir onurdur. Bu projemizde güçlü ve güvenilir QSAN Kontrolör ile esnek, yüksek yoğunluklu  ve yenilikçi Western Digital UltraStar Data60 JBOD kullanılmıştır.

Genel Müdür-DepoTURK A.Ş

 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Harita Dairesi Başkanlığı 'QSAN ve Western Digital ile Big Data ve Veri Depolama Çözümü' adlı projemiz WDC (Western Digital Corporation) sayfasında da yayınlanmıştır.

İlgili Link: https://documents.westerndigital.com/content/dam/doc-library/en_us/assets/public/western-digital/collateral/case-study/case-study-western-digital-qsan-depoturk-work-together-to-deliver-powerful-flexible-and-cost-effective-storage-infrastructure.pdf